Спортист Своге победи Созопол с 3:2 в мач, в който

...

Спортист надигра тотално Созопол, но победи само с 1 гол

Спортист Своге победи Созопол с 3:2 в мач, в който тотално надигра своя противник.

През първото полувреме момчетата на Борислав Кьосев направиха много рискови офанзиви, само че вкараха единствено 1 гол посредством Йоан Маринов.

Само 45 секунди след началото на второто полувреме гостите изненадващо изравниха посредством Антонио Ласков. „ Шоколадите “ бързо реагираха и вкараха два гола още веднъж посредством Русинов и още веднъж Маринов.

Мачът вървеше към своя край, когато Антонио Ласков върна едно попадение, а до края на срещата на терена властваше напрежението, само че до нови голове не се стигна.

Отборът на Спортист бе цялостен стопанин на терена през първите 45 минути, само че съумя да вкара единствено един гол. Мачът стартира с напън на „ шоколадите “ и още в 5-ата минута Светослав Диков стреля рисково, само че топката мина около вратата.

Гостите направиха първата си офанзива в 12-ата минута и Гюзелев стреля, само че около левия дирек.

В 14-ата минута момчетата на Борислав Кьосев направиха страхотна контраофанзива. В нейният край Ферадов даде извеждащ пас към Диков, който се озова самичък против вратаря, шутира технично, само че Бояджиев съумя да избие.

Стражът на гостите се оправи добре и в 23-ата минута, когато мазета шут на Йоан Маринов.

Гостите сътвориха добра голова обстановка в 30-ата минута, когато имаха опция да изпълнят ъглов удар. След центриране Молдованов игра с глава, само че Кунчев избави.

Едно от най-спорните положения в мача бе в 35-ата минута. Тогава Светослав Диков си отвори позиция и тъкмо преди да шутира бе съборен в наказателното поле. Ситуацията изглеждаше като наложителна дузпа, само че реферът даде знак играта да продължи. Диков получи жълт картон при последвалите искания към съдията.

Само минута по-късно Спортист вкара. След следващата офанзива Диков се пребори за топката в наказателното поле, отиде до аутлинията, от където съумя да центрира добре и Йоан Маринов с глава стреля безкомпромисно в мрежата на гостите.

До почивката домакините направиха още няколко положителни офанзиви, само че не съумяха да вкарат втори гол.

Гостите от Созопол стигнаха до неочакван гол в 46-ата минута. Тогава Антонио Ласков получи пространство пред наказателното поле, насочи прекрасен удар и вкара топката в мрежата на Кунчев.

Домакините бързо върнаха преднината си. В 55-ата минута бърза офанзива отляво откри Ариф Ферадов, който съумя да центрира в наказателното поле, топката бе избита и попадна у Илия Русинов, който в придвижване, без да стопира, нанесе прекрасен удар и я вкара в долния десен ъгъл на Бояджиев – 2:1.

В рамките на идващите десетина минути Спортист направи няколко рискови офанзиви, само че не съумя да стигне до завършващ удар по посока вратата на Созопол.

Неизбежното се случи в 70-ата минута. Светослав Диков събра трима съперникови футболисти във вратарското поле, съумя да се обърне и да центрира на далечната греда, където Ариф Ферадов игра с глава, топката се удари в стълба, върна се в наказателното поле и попадна на крайници на Йоан Маринов, който от въздуха я вкара в мрежата за 3:1.

В 81-ата минута гостите вкараха неочакван гол. Димитър Законов се възползва от проспиване на обстановката и вкара топката в мрежата.

След гола мачът стана изкючително двуостър, като и двата тима започнаха да редуват офанзиви.

В 86-ата минута гостите имаха искания за дузпа, поради което треньорът Маргарит Димов получи жълт картон.

СПОРТИСТ – Созопол 3:2
1:0 Йоан Маринов 36, 1:1 Антонио Ласков 46, 2:1 Илия Русинов 55, 3:1 Йоан Маринов 70, 3:2 Димитър Законов 81

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Богдан Костов, Борислав Стойчев, Сами Пилер, Владимир Сиромахов, Йоан Маринов (82 – Галин Ташев), Иво Харизанов (63 – Богомил Богомилов), Владимир Семерджиев, Илия Русинов (63 – Кирил Янакиев), Светослав Диков (74 – Георги Атанасов), Ариф Ферадов

СОЗОПОЛ: Стамен Бояджиев, Деян Молдованов (78 – Кристиян Парашкевов), Петър Генчев, Лионел Самба, Мариян Димитров, Димитър Жаков, Георги Господинов (64 – Даниел Ив. Иванов), Галин Димов (64 – Даниел Пл. Иванов), Димитър Законов, Антонио Ласков, Ванцислав Гюзелев (87 – Тома Ушагелов)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Светослав Диков, Владимир Семерджиев (Спортист), Лионел Самба, Димитър Жеков (Созопол)

РЕФЕР: Мариян Гребенчарски
Източник: novinata.bg