Спортист (Своге) победи (Петрич) с 2:1 в контролна среща, която

...

Спортист направи обрат и се наложи над Беласица

Спортист (Своге) победи (Петрич) с 2:1 в контролна среща, която се игра на терена в село Склаве. Дебют за „ шоколадите “ направи, който е следващото ново попълнение на тима. За последно Цеков игра за, където в 15 мача осъществя 5 попадения.

Още при започване на мача футболистите от Петрич вкараха за 1:0 след попадение на Мартин Таушанов. Отборът на Спортист пропусна няколко чисти положения, само че полувремето приключи при този резултат.

Само след 2 минути игра на втората част възвърне равенството. Нападателят осъществя непосредствено от директен свободен удар. Той съумя да вкара и втори гол в 63-ата минута, откакто получи центриране отдясно и с воле прати топката във вратата на петричани.

До края на срещата уцели греда, а футболистите на пропуснаха още няколко чисти голови положения.

Следващата инспекция на тима ще бъде в събота (23 януари) от 14:00 часа още веднъж на терена в Склаве, а противник е отбора на Радомир.

Спортист Своге :, Джуило Чарлов,,,,, Иво Михайлов, Кристиян Количов,, Деян Христов, Валентин Йосков (Дар Королев, Стивън Славков,,,, Владислав Цеков)