Спортист (Своге) отвя с 3:0 дубъла на Лудогорец в среща

...

Три отбора с еднакви точки на върха във втора лига

Спортист (Своге) отвя с 3:0 дубъла на Лудогорец в среща от 16-ия кръг на Втора лига. Домакините не изпитаха компликации и се поздравиха с триумфа, който ги изкачи на третото място с 28 точки. Също с толкоз е и Беласица (Петрич), който надделя с 1:0 Янтра (Габрово).
Спортист, Беласица и Спартак Пл имат по 28 точки и са единствено на точка зад водача ЦСКА 1948 II, който на следващия ден приема Марица (от 14:30 часа).
Минута преди края на първото полувреме на мача в Своге Кирил Янакиев изведе Спортист напред в резултата. През второто полувреме пристигна моментът и на Светослав Диков. Опитният нападател се разписа на два пъти - в 75-ата и 77-ата минути, оформяйки крайното 3:0.

Дубълът на Лудогорец е в средата на таблицата с 20 точки.

В различен мач от кръга Миньор (Перник) победи с 2:0 Созопол и е десети с 20 т.

Струмска популярност (Радомир) и Дунав приключиха 0:0.

ВТОРА ЛИГА - 16 КРЪГ

4 ноември 2022 година, петък, 14:30 ч.
Спартак (Плевен) - Литекс (Ловеч) 1:0
1:0 Преслав Антонов (72)

5 ноември 2022 година, събота, 14:30 ч.
Спортист (Своге) - Лудогорец II 3:0
1:0 Кирил Янакиев (44), 2:0 Светослав Диков (75), 3:0 Светослав Диков (77)Беласица (Петрич) - Янтра (Габрово) 1:0
1:0 Запро Динев (87)Миньор (Перник) - Созопол 2:0
1:0 Борис Тютюков (3), 2:0 Георги Ангелов (77)Струмска популярност (Радомир) - Дунав (Русе) 0:06 ноември 2022 година, неделя, 14:30 ч.
Етър (Велико Търново) - Ботев II (Пловдив)
ЦСКА 1948 II - Марица 1921 (Пловдив) 7 ноември 2022 година, понеделник, 14:30 ч.
Витоша (Бистрица) - Добруджа  (Добрич)  7 ноември 2022 година, понеделник, 17:30 ч.