Спортист изигра силен мач срещу Славия, който се реши след

...

Славия продължи напред за Купата

Спортист изигра мощен мач против Славия, който се реши след продължения.

„ Белите “ завоюваха с 2:1. Те означиха първия гол в даденото от рефера продължение на първото полувреме, когато прецизен бе Венци Керчев с глава. В 71-ата минута Илия Русинов изравни, а в 94-ата Тони Тасев донесе триумфа на Славия след дузпа.

Мачът стартира умерено, като първоначално футболистите на Спортист насочиха един рисков удар по посока вратата на Николай Кръстев. Последва отговор на Славия с два удара в ръцете на Ивайло Василев.

Стигна се до 29-ата минута, когато Спортист вкара топката в мрежата на гостите. След доста добра офанзива Владимир Семерджиев центрира и Илия Русинов означи. Страничният арбитър обаче маркира засада, която бе извънредно противоречива.

След тази обстановка мачът се отвори и двата тима пропуснаха много положения.

В 38-ата минута Галин Иванов стреля, само че Ивайло Василев избави.

Последва късмет за Спортист, топката мина паралелно на голлинията, само че никой не съумя да я бутне във вратата.

Малко по-късно нов удар на „ шоколадите “ бе избавен от Николай Кръстев.

В 42-ата минута Камело Нгуена пропусна с глава да означи гол.

Стигна се до последната секунда на първото полувреме, когато гостите извършиха ъглов удар и Венци Керчев с глава означи за 0:1.

Втората част стартира с положително състояние за Спортист. След центриране от директен свободен удар Борислав Стойчев игра с глава, само че топката не влезе в мрежата.

Малко по-късно Галин Иванов от гостите пропусна златен късмет да вкара втори гол, като не уцели добре топката.

В 58-ата минута Богдан Костов бе съборен в наказателното поле на Славия, само че реферът не реагира и не уточни бялата точка.

В 71-ата минута Спортист изравни резултата. След центриране отдясно Илия Русинов с глава засече топката и съумя да я вкара в мрежата на Кръстев.

След попадението мачът стана много забавен. Двата тима погледнаха към вратарите и заредиха рискови офанзиви, като напрежение имаше както пред вратата на Ивайло Василев, по този начин и пред тази на Николай Кръстев.

Само 2 минути след началото на продълженията Славия още веднъж поведе. Богомил Богомилов събори футболист на „ белите “ и реферът отсъди дузпа, която Тони Тасев осъществя.

В 96-ата минута Спортист вкара топката в мрежата на Славия, само че страничният арбитър още веднъж размаха флага и попадението не бе зачетено, като останаха съществени подозрения за правотата на решението му.

Спортист опита да натисне, а гостите залагаха на контраофанзива.

В 108-ата минута Георги Николов влезе рисково в наказателното поле, стреля по диагонала, само че Кръстев избави.

Последва добра офанзива на Славия, само че Тони Тасев стреля в навън.

В 112-ата минута Светослав Диков стреля рисково, то топката мина малко над вратата на Славия, като при удара получи травма.

До края на мача Спортист опита напън, бяха основани няколко положителни обстановки, само че до изравнителен гол не се стигна.
Източник: novinata.bg