Спортинг Лисабон успя да се класира за осминафиналите в Лига

...

Астана на Мъри отпадна с достойно реми в Лисабон

Спортинг Лисабон съумя да се класира за осминафиналите в Лига Европа, само че Астана направи почтено 3:3 в реванша в Лисабон. След 3:1 в казахстанската столица португалците отстраниха отбора на Мъри Стоилов.

Мачът стартира с състояние за Астана, само че ударът на Твумаси бе отразен от вратаря Патрисио. Още в третата минута обаче Бас Дост с глава вкара първия гол в мача – 1:0 за Спортинг.

Събитията на терена се развиваха умерено. Спортинг имаше превес, само че той не бе изключително емфатичен.

В 34-ата минута след контра на Астана Деспотович уцели гредата. В 37-ата минута след осъществяване на ъглов удар Марин Томасов съумя да изравни за казахстанците – 1:1.

Астана не стоеше единствено в отбрана. Но пък отсреща си имаше по-класен противник, подготвен да ги накаже. И това стана факт в 53-ата минута след отдалечен удар на Бруно Фернандеш за 2:1.

Същият футболист се разписа за повторно в мача, с цел да направи резултата 3:1 в 63-ата минута.

Все отново откритата игра на Астана бе възнаградено с още един гол. Вкара го в 80-ата минута Патрик Твумаси за 3:2.

В самия завършек на мача Шомко донесе равенството 3:3, което значи почтено отпадане за Астана и евентуално почтена разлъка за Мъри Стоилов с клуба.

Така Спортинг се класира напред с общ резултат 6:4.