Спортинг Брага победи с 3:1 като домакин тима на Мидтиланд

...

Брага победи Мидтиланд в мач с три дузпи

Спортинг Брага победи с 3:1 като хазаин отбора на Мидтиланд в среща от група "F " на шампионата Лига Европа. Двубоят в Португалия ще се запомни с трите дузпи, които отсъди френската съдийка Стефани Фрапар.

Първият углавен удар бе за гостите от Дания, които откриха резултата в 19-ата минута посредством Евандер. Домакините можеха да изравнят в 35-ата минута, само че Рикардо Орта от дузпа стреля право във вратаря на датчаните Елиас Олафсон.

През второто полувреме Спортинг обаче потвърди по-голямата си класа. Домакините изравниха в 55-ата минута посредством Галено, който се разписа от третата дузпа в мача. В 62-рата Орта се реваншира за пропуща си от 11-те метра с гол за 2:1.

Крайното 3:1 бе завършено от Галено, който вкара в заключителните секунди на добавеното време при една бърза контраофанзива. За гостите от Мидтиланд на пейката през целия мач остана нападателят на националния тим на България Божидар Краев.

В класирането в група "F " води Цървена звезда с 6 точки, пред Спортинг Брага с 3 и Лудогорец и Мидтиланд с по 1 точка.