Спортен клуб Цанев“ (доскоро под името Никон“) стана отборен шампион

...

Отново без изненади на държавното първенство по олимпийско карате

Спортен клуб „ Цанев “ (доскоро под името „ Никон “) стана екипен първенец на държавното състезание по олимпийско карате. В шампионата, който се организира в София, присъединяване взеха 512 каретики от 33 клуба от цялата страна.

Клуб „ Цанев “ оглави отборното класиране, откакто представители му завоюваха 23 трофеи. Осемкратните първенци още веднъж отнесоха конкуренцията. На втора позиция се подреди кюстендилския клуб Семеен кодекс „ Шурикен “, чиито състезатели сграбчиха 11 златни медала. По-надолу в класирането се подредиха състезателите на карате клубовете „ Самурай “ (Добрич) и „ Ронин 11 “ (София) с по 9 първенци.

Карате неотдавна е олимпийски спорт, който ще излъчи първите в историята си олимпийски шамипони на Игрите в Токио идващото лято./boec.bg
Източник: dnesplus.bg