Олимпийската шампионка Стефани Кирякова: Спортът за децата е нещо незаменимо
Спортът за децата е нещо незаменимо. Не е наложително да бъде художествена гимнастика, само че за девойки аз мощно го предлагам. Това сподели на специфична конференция олимпийската шампионка с ансамбъла на България от Игрите в Токио 2020 Стефани Кирякова, която е специфичен посетител на ХХ-то юбилейно издание на интернационалния шампионат по художествена гимнастика „ Фея под липите “. Надпреварата се организира в Стара Загора от през днешния ден до 10 май.
Гимнастичката уточни, че самата тя е взела участие няколко пъти в този шампионат, който годишно се организира в Стара Загора, и с трогване си спомня за своите представяния тук.
„ Един от спомените ми за шампионатите в Стара Загора е за надпревари, които оставят доста приятна диря в мен самата и те зареждат за бъдещето. Аз не съм имала някакъв доста ослепителен старт, не съм била изключително надарено дете, само че бях доста работлива, доста обичах спорта “, сподели олимпийската шампионка и добави, че професионалният спорт не е елементарен.
„ Когато се стигне до огромните надпревари, когато пристигна огромната отговорност като Олимпийски игри и това да представяш страната си и всички очи да са в теб - не е леко. Но всичко си заслужава, в живота няма нищо леко и ние не би трябвало да се плашим от това децата от ранна възраст и от дребни да са дисциплинирани и да се развиват в някоя област “, добави Кирякова.
Домакин на конференцията беше секретарят на община Стара Загора Николай Диков, който уточни, че в значимо локалната администрация да поддържа спорта в общината, а това децата да имат опцията да се срещнат с сполучливи спортисти като Стефани Кирякова е от извънредно значение за тях.
„ Когато покажеш един олимпийски първенец това дава опция на децата спортисти освен да мечтаят, а да повярват и да се вдъхновят, че те също могат да бъдат такива. Аз имам вяра, че България ще има своите достижения в художествената гимнастика и в спорта като цяло “, приветства гостенката Диков.
За първи път по време на ХХ-ото издание на интернационалния шампионат по художествена гимнастика „ Фея под липите “ ще се организира и Държавно състезание по художествена гимнастика за гимнастички със синдром на Даун. В него ще вземат присъединяване седем състезателки изясни Слав Петков, президент на Федерация Адаптирана Физическа Активност - България. Те ще бъдат разграничени в три възрастови групи и ще имат опция за завоюват квоти за Световното състезание за спортисти със синдром на Даун - BAUHAUS WORLD CHAMPIONSHIPS, което ще се организира в София през месец юни.
В ХХ-то юбилейно издание на интернационалния шампионат по художествена гимнастика „ Фея под липите “ ще вземат участие над 800 гимнастички от България, Франция и Испания, както и повече от 100 деца от старозагорски детски градини.
Гимнастичката уточни, че самата тя е взела участие няколко пъти в този шампионат, който годишно се организира в Стара Загора, и с трогване си спомня за своите представяния тук.
„ Един от спомените ми за шампионатите в Стара Загора е за надпревари, които оставят доста приятна диря в мен самата и те зареждат за бъдещето. Аз не съм имала някакъв доста ослепителен старт, не съм била изключително надарено дете, само че бях доста работлива, доста обичах спорта “, сподели олимпийската шампионка и добави, че професионалният спорт не е елементарен.
„ Когато се стигне до огромните надпревари, когато пристигна огромната отговорност като Олимпийски игри и това да представяш страната си и всички очи да са в теб - не е леко. Но всичко си заслужава, в живота няма нищо леко и ние не би трябвало да се плашим от това децата от ранна възраст и от дребни да са дисциплинирани и да се развиват в някоя област “, добави Кирякова.
Домакин на конференцията беше секретарят на община Стара Загора Николай Диков, който уточни, че в значимо локалната администрация да поддържа спорта в общината, а това децата да имат опцията да се срещнат с сполучливи спортисти като Стефани Кирякова е от извънредно значение за тях.
„ Когато покажеш един олимпийски първенец това дава опция на децата спортисти освен да мечтаят, а да повярват и да се вдъхновят, че те също могат да бъдат такива. Аз имам вяра, че България ще има своите достижения в художествената гимнастика и в спорта като цяло “, приветства гостенката Диков.
За първи път по време на ХХ-ото издание на интернационалния шампионат по художествена гимнастика „ Фея под липите “ ще се организира и Държавно състезание по художествена гимнастика за гимнастички със синдром на Даун. В него ще вземат присъединяване седем състезателки изясни Слав Петков, президент на Федерация Адаптирана Физическа Активност - България. Те ще бъдат разграничени в три възрастови групи и ще имат опция за завоюват квоти за Световното състезание за спортисти със синдром на Даун - BAUHAUS WORLD CHAMPIONSHIPS, което ще се организира в София през месец юни.
В ХХ-то юбилейно издание на интернационалния шампионат по художествена гимнастика „ Фея под липите “ ще вземат участие над 800 гимнастички от България, Франция и Испания, както и повече от 100 деца от старозагорски детски градини.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




