Според състезателния мениджър на Пирели една война между производители на

...
Според състезателния мениджър на Пирели една война между производители на
Коментари Харесай

Пирели: Война между производители на гуми би навредила

Според спортния управител на Пирели една война сред производители на гуми, каквато е имало в спорта преди, през днешния ден няма да се отрази позитивно на шампионата, в противен случай. Според Марио Исола тя единствено би нараснала разноските и преднината на така и така водещите тимове.

Пирели са единствен снабдител на гуми във Формула 1 от 2011 година насам и имат контракт до края на 2019-а. За последно конкуренция сред производители е имало през 2006-а сред Мишлен и Бриджстоун. Според някои почитатели тя е била потребна за спорта и биха желали да се върне, само че съгласно Исола не би било добре:

"Днес обстановката е по-различна. Сега доставяме еднакъв артикул на всички тимове и по този начин ги слагаме на едно равнище във връзка с гумите. Ако се сътвори конкуренция, ще се усилят разноските, тъй като ще би трябвало да се вършат проби. Освен това топ тимовете ще имат по-добър артикул спрямо останалите, тъй като никой няма да е длъжен да дава идентични гуми на всички. Това ще сътвори разделяне сред топ отборите и останалите ".

"Може би в случай че има двама или трима производители, тогава ще се получи борба сред няколко тима в челото, само че останалите ще изостават съществено. С гумите елементарно се намира половина секунда или повече и по този начин се генерира по-голяма делта сред другите тимове ", добави шефът.

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на уеб страницата formula1.sportal.bg


Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР