Според последния доклад на Уолстрийт джърнъл нападенията на Хамас срещу

...
Според последния доклад на Уолстрийт джърнъл нападенията на Хамас срещу
Коментари Харесай

Уолстрийт джърнъл: Иран е дал зелена светлина за нападението на Хамас

Според последния отчет на " Уолстрийт джърнъл " нападенията на Хамас против Израел, почнали на 7 октомври, са били планувани седмици по-рано благодарение на ирански чиновници по сигурността.


В отчета, който се базира на високопоставени членове на " Хамас " и " Хизбула ", се показва, че иранските чиновници са " дали зелена светлина " за офанзивите по време на среща сред тях и " Хамас " в Бейрут предходната седмица.

Офицери от Ислямският революционен гвардейски корпус (ИРГК) са работили с Хамас от август насам, с цел да възнамеряват нахлувания от " въздуха, сушата и морето ", се отбелязва в отчета.

Върховният водач на Иран, аятолах Али Хаменеи, похвали нападенията, като по-рано тази седмица написа в обществената мрежа „ X “, че " ракът на узурпаторския ционистки режим ще бъде изкоренен с ръцете на палестинския народ и силите на Съпротивата в целия район ". „ X “ съобщи, че постът на Хаменей е нарушил разпоредбите на платформата.

Вследствие на нападенията на Хамас са убити минимум 700 израелци и към 2300 са ранени, като се чака броят им да нарасне.

Часове по-рано представителят на " Хамас " Гази Хамад съобщи, че терористичната формация има директна поддръжка и подпомагане от Иран, който също по този начин даде обещание, че " ще стои до палестинските бойци до освобождението на Палестина и Йерусалим ", цитира го репортажът./БГНЕС

Източник: bgnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР