Според китайските държавни медии в централната част на Китай е

...
Според китайските държавни медии в централната част на Китай е
Коментари Харесай

Китай откри най-голямото находище на златна руда

Според китайските държавни медии в централната част на Китай е намерено находище на висококачествена златна руда, съдържащо към 1000 метрични тона (1100 тона в САЩ) от благородния метал, заяви Science Alert.  Стойността на откритието е почти 600 милиарда юана или 83 милиарда щатски $, което може да се смята за най-големия и рентабилен контейнер на злато, откриван в миналото, като надминава 900-те метрични тона, които се допуска, че се намират в „ майката на всички златни запаси “ - мината South Deep в Южна Африка.

Геоложкото бюро на провинция Хунан разгласи, че са открити 40 златни жили на дълбочина 2 км в североизточния окръг Пиндзян на провинция Хунан. Смята се, че единствено те съдържат 300 метрични тона злато, като 3D моделирането демонстрира, че спомагателни ресурси могат да бъдат открити на дълбочина до 3 км. „ Много от пробитите скални ядра демонстрират очевидно злато “, споделя проучвателят на Бюрото Чен Рулин.

Пробите от ядрата демонстрират, че всеки метричен звук руда може да съдържа до 138 грама (близо 5 унции) злато - извънредно високо качество, като се има поради, че рудата, изкопана от подземни мини, се смята за висококачествена, в случай че съдържа повече от 8 грама. Китай към този момент господства на международния пазар на злато, като се счита, че през 2024 година запасите му ще надвишават 2000 тона, а минната му промишленост ще способства за към 10 % от международния рандеман.

Обявяването на констатациите способства за по-нататъшно повишение на така и така внезапно покачващата се цена на златото, защото търсенето на ресурса продължава да нараства на фона на световната неустановеност. Не е ясно тъкмо какъв брой бонза от скъпата руда следва да бъдат открити по света, като специалистите са разграничени по въпроса дали сме достигнали пика на златото.

Изковани в пещите на прегръщащите се звезди доста преди Земята да се образува, блестящите жили на нашата планета са стеснен запас, който се утаява в продължение на еони, с цел да се трансформира в елементарно добиваем тип. Въз основа на тези последни данни може да се окаже, че сме надалеч от привършване на стопански жизнеспособните запаси. Пробите от ядра, взети в периферията на находището в Хунан, подсказват, че находището може да се простира даже по-далеч от първичните прогнози. 

Годината беше забележителна за откритията на злато. През март един изследовател на съкровища в Англия откри това, което се оценяваше като най-големия златен пай, намиран в миналото в страната. А единствено преди два месеца проучвания на учени от Австралия откриха нов механизъм, който може да докара до образуването на златото, предполагайки, че сеизмичната интензивност на земетресенията в действителност играе роля в основаването на огромните самородни кюлчета. Но това не е всичко. Освен че научават повече за естественото формиране на златото, учените изследват и нови неща, които могат да се създадат за манипулиране на скъпия запас.


 

FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР