Иран: Тръмп отстъпи след предупреждението ни за безжалостен ответен удар
Според иранските медии Иран твърди, че Доналд Тръмп е " отстъпил " от желанието си да нападне иранските електроцентрали след " уверено предизвестие " от Техеран, предават Sky News и " Фокус ".
Коментарите бяха направени и от иранското посолство в Кабул, което разгласява в обществените медии, че Тръмп се е отдръпнал след заканите на Иран да " насочи ударите си към енергийната инфраструктура на целия район " и да го остави " на мрачно ".
Иранската осведомителна организация Fars, базирайки се на източник, също твърди, че не е имало директна връзка със Съединени американски щати, нито посредством медиатори, откакто Тръмп съобщи, че са извършени " доста положителни " диалози с Иран за преустановяване на войната.
Иран ще отвърне на офанзива против електроенергийния си бранш, като нанесе удари по електроцентрали в Израел, както и по централи, снабдяващи с електрическа енергия американски военни бази в страните от района, се показва в изказване на Революционната армия, предава The Times of Israel.
Изявлението наподобява отдръпва по-ранни закани против пречиствателните станции в района, които са от решаващо значение за обезпечаването на питейна вода в страните от Персийския залив.
" Лъжливият… президент на Съединени американски щати твърди, че Революционната армия има намерение да нападна пречиствателните станции и да аргументи премеждия на хората в страните от района ", се показва в изказването, оповестено в държавните медии.
В събота американският президент Доналд Тръмп предизвести, че иранските електроцентрали ще бъдат набелязани, в случай че Техеран не " отвори изцяло " Ормузкия пролив за всички кораби в границите на 48 часа.
" Решени сме да отговорим на всяка опасност на същото равнище, на което тя основава във връзка с възпиращия ефект… Ако вие ударите електрическата енергия, и ние ще ударим електрическата енергия ", декларират от Революционната армия.
Коментарите бяха направени и от иранското посолство в Кабул, което разгласява в обществените медии, че Тръмп се е отдръпнал след заканите на Иран да " насочи ударите си към енергийната инфраструктура на целия район " и да го остави " на мрачно ".
Иранската осведомителна организация Fars, базирайки се на източник, също твърди, че не е имало директна връзка със Съединени американски щати, нито посредством медиатори, откакто Тръмп съобщи, че са извършени " доста положителни " диалози с Иран за преустановяване на войната.
Иран ще отвърне на офанзива против електроенергийния си бранш, като нанесе удари по електроцентрали в Израел, както и по централи, снабдяващи с електрическа енергия американски военни бази в страните от района, се показва в изказване на Революционната армия, предава The Times of Israel.
Изявлението наподобява отдръпва по-ранни закани против пречиствателните станции в района, които са от решаващо значение за обезпечаването на питейна вода в страните от Персийския залив.
" Лъжливият… президент на Съединени американски щати твърди, че Революционната армия има намерение да нападна пречиствателните станции и да аргументи премеждия на хората в страните от района ", се показва в изказването, оповестено в държавните медии.
В събота американският президент Доналд Тръмп предизвести, че иранските електроцентрали ще бъдат набелязани, в случай че Техеран не " отвори изцяло " Ормузкия пролив за всички кораби в границите на 48 часа.
" Решени сме да отговорим на всяка опасност на същото равнище, на което тя основава във връзка с възпиращия ефект… Ако вие ударите електрическата енергия, и ние ще ударим електрическата енергия ", декларират от Революционната армия.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




