Според депутата от БСП единственият възможен сценарий е назначаването на

...
Според депутата от БСП единственият възможен сценарий е назначаването на
Коментари Харесай

Драгомир Стойнев: Животът в „Лукойл“ ще замре, ако не правим нищо

Според депутата от Българска социалистическа партия единственият вероятен сюжет е назначението на необикновен шеф
Без предприемането на незабавни ограничения от страна на държавното управление, работата в " Лукойл " е с " предизвестена гибел ". Рафинерията в Бургас е на ръба да спре работа на 21 ноември. Това разяснява Драгомир Стойнев от Българска социалистическа партия в предаването " Денят стартира с Георги Любенов " по Българска национална телевизия.

Той акцентира, че единственият вероятен сюжет за избавление на предприятието е назначението на необикновен шеф поради глобите против съветските компании " Лукойл " и " Роснефт ".

" Има един вероятен сюжет и това е в действителност да имаме необикновен шеф и заради тази причина трябваше да се промени законът. Следователно през вчерашния ден се взе решение. Не бих споделил, че е поради тази прословута швейцарска компания — в последна сметка на всички беше ясно, че зад нея стои съветско въздействие, " сподели Стойнев.

Според него, при съществуването на наказания върху двете огромни компании, българското държавно управление е било длъжно да предприеме дейности.

" При състояние, че има наказания върху двете големи компании, българското държавно управление трябваше да предприеме някакви дейности, тъй като в случай че не правехме нищо, на 21 ноември лека по лека животът в рафинерията " Лукойл " ще замре. Банките към този момент отхвърлят — остана единствено една българска банка, която работи с " Лукойл ". Тоест гибелта е предизвестена, " добави депутатът.

По думите му българското държавно управление е задължено да подсигурява националния интерес и стабилността на енергийния бранш.

" Трябва да имаме дерогация, в случай че потвърдим, че не се насочват средства към Москва. В Германия " Роснефт " се ръководи от страната от 2022 година и по тази причина те не получиха наказания, " разяснява още Драгомир Стойнев.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР