Според чешката полиция е загинал един от шофьорите на автобусите,

...
Според чешката полиция е загинал един от шофьорите на автобусите,
Коментари Харесай

Два автобуса се удариха на главна магистрала в Чехия, има жертва и десетки ранени

Според чешката полиция е умрял един от водачите на рейсовете, по предварителна информация от мястото на случая. 

Местната избавителна работа заяви, представена от Българска телеграфна агенция, че злополуката е станала на огромната автомагистрала Д2 покрай втория по величина чешки град Бърно. Някои от тежко ранените пасажери са били превозени с хеликоптери до околните лечебни заведения, добавя службата.

Чешката полиция заяви, че автомагистралата, свързваща Чехия със столицата на Словакия, Братислава, е трябвало да бъде затворена и в двете направления. Образували са се дълги колони от коли, което е довело до закъснения. 

В момента се прави следствие на повода за злополуката.  

Снимка: БТА/AП

Според локалния регионален шеф Ян Гролих в единия рейс е имало чужденци, евентуално от Индия. Според чешката държавна телевизия е имало също и саудитски пасажери, съобщи Франс прес.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР