СПОКЕЙН, Вашингтон (AP) — Джейдън Леди има 26 точки и

...

Сан Диего Стейт преодолява Йейл с 85-57 и организира мач-реванш за титлата с UConn в Sweet 16

СПОКЕЙН, Вашингтон (AP) — Джейдън Леди има 26 точки и девет битки, Дарион Трамел добави 18 точки и е пети -поставеният Сан Диего Стейт употребява бърз старт, с цел да победи 13-ия подложен Йейл и завоюва с 85-57 във втория кръг на шампионата NCAA в неделя вечер.

Ацтеките означиха първите 10 точки от играта водеше с 24 на полувремето и отстрани всевъзможен късмет за нова евентуална мартенска полуда, разбиваща скоби.

Сан Диего Стейт (26-10) завоюва реванш с поставения под номер 1 и защитаващ националния първенец UConn в четвъртък в Бостън в Sweet 16. Huskies победиха Aztecs със 76-59 предишния април в Хюстън, отказвайки на Сан Диего Стейт късмет за първата си купа.

Aztecs ще играят в Sweet 16 в поредни години за първи път в историята на учебното заведение.

LeDee още веднъж беше звездата за Aztecs, откакто означи 32 точки при успеха в първия кръг над UAB. Той направи 9 от 12 удара, в това число чифт тройки, и в две турнирни игри има пукотевица 20 към 30.