СподелиВремето през деня ще се задържи облачно, на много места

...
СподелиВремето през деня ще се задържи облачно, на много места
Коментари Харесай

Времето през деня ще бъде облачно, на много места – с валежи от дъжд

Сподели
Времето денем ще се задържи облачно, на доста места – с превалявания от дъжд, които от запад на изток ще стопират. Ще духа сдържан, в Дунавската низина и Горнотракийската равнина – краткотрайно мощен, северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат сред 10° и 15°, в София – към 10°.

По Черноморието облачността ще бъде забележителна и след обяд ще завали дъжд. Ще духа сдържан северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат 16°-17°. Температурата на морската вода е 14°-18°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В планините ще бъде облачно, с превалявания от дъжд, над 2400 метра височина – от сняг. Ще духа сдържан вятър от юг-югозапад, който след обяд в Стара планина ще се ориентира от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 8°, на 2000 метра – към 3°.

В средата на седмицата вятърът ще отслабне – в Западна и Централна България ще бъде слаб, от източната четвърт, краткотрайно и ще стихва, а в Източна – ще бъде от север-североизток, слаб до сдържан. В сряда преваляванията на всички места ще спрат, само че облачността ще остане най-вече забележителна. В четвъртък в западната половина от страната сутринта тук-там ще има мъгла или ниска облачност, само че денем ще има повече разкъсвания и понижения на облачността, а в източната – на обособени места ще има слаби превалявания от дъжд. Минималните температури ще се намалят и в четвъртък ще са най-вече сред 3° и 8°, дневните ще останат съвсем без смяна – сред 10° и 15°, в четвъртък – и малко по-високи
За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР