СподелиАнтъни Генов успя да се класира за полуфиналите на турнира

...
СподелиАнтъни Генов успя да се класира за полуфиналите на турнира
Коментари Харесай

Българският тенисист Антъни Генов се класира за полуфиналите на двойки на Чалънджър във Франция

Сподели
Антъни Генов съумя да се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове от серията „ Чалънджър 75 “, който се организира в Касис (Франция) с общ награден фонд от 91250 евро.

На 23 години, българският тенисист и неговият сътрудник, французинът Енцо Валар, завоюваха втората среща против шведите Ерик Гревелиус и Адам Хейнонен с 7:6(5), 6:4 за малко повече от час и 30 минути. Те изпуснаха ранна преднина от 4:1 гейма, само че съумяха да вземат решаващия тайбрек с две поредни точки в края. Във втората част Генов и Валар направиха единствен брейк за 3:2 и резервираха преимуществото си до края.

Те започнаха с победа нощес над Робер Катри от Франция и италианеца Филипо Морони, победили с 7:6(4), 6:3.

С днешната си победа Генов завоюва 790 евро и 30 точки за международната класация на двойки, в която заема 249-то място. Утре, за място на финала, българинът и неговият сътрудник ще се изправят против третите сложени, домакините Артюр Реймон и Люка Санчес.

в края на юли.

Източник БТАЗа още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР