СподелиВсички сме заложили много. Ако Конституцията не се случи, не

...
СподелиВсички сме заложили много. Ако Конституцията не се случи, не
Коментари Харесай

Кирил Петков: Ако Конституцията не се случи, не виждам бъдеще за самия парламент

Сподели
„ Всички сме заложили доста. Ако Конституцията не се случи, не виждам бъдеще за самия парламент. Всичко се поставя на масата за тази промяна и мисля, че ще се случи “. Това сподели съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Кирил Петков в ефира на бТВ.

Петков е безапелационен, че ще има промени в структурата на прокуратурата и Министерство на вътрешните работи.

„ Има текстове, които са противоречиви и до момента в който Конституционният съд не реши, никой няма да знае. Те са повече в частта длъжностен кабинет. Искаме да има ограничаване кой може да бъде министър председател в длъжностен кабинет, само че то да бъде задоволително необятно, тъй че да не иззима избора на президента “, добави той.
Относно борбата за регулаторите
По думите му Движение за права и свободи няма да вземат 1/3 от регулаторите.

„ Очаквам борба там. Сигурен съм, че котки в чували не би трябвало да бъдат допускани. Ако един човек няма характерностите или има нещо, което обществото, прокуратурата или службите знаят, няма да бъде допускан. Да имат експертизата и задоволително публично доверие е №1 по значимост. Най-опасното е хора със скрити политически зависимости. Ще създадем, тъй че никоя партия да няма монопол и такова въздействие, че да управлява надзорен орган “, съобщи Кирил Петков.
Какви са връзките в сглобката
Петков съобщи, че връзките му с Бойко Борисов са минали на оперативно равнище.

„ Т.нар. работна среща беше доста пресен формат. Когато махнем политическото и заговорим за целите, решенията се намират. Спряхме да приказваме за позициониране, коя партия какво ще направи и се фокусирахме чисто оперативно. Взехме доста значимо решение – да не се опитваме да решаваме всички проблеми по едно и също време, а проблем по проблем. До Нова година ще работим единствено по Конституцията и бюджета, всичко останало – по-късно “, добави съпредседателят на Политическа партия.
Таксата върху съветския газ
Той разяснява и таксата върху съветския газ.  Тя е вярната такса, декларира Петков, само че пък има и гледната точка, че е допустимо всеки в Европейски Съюз да си измисля някаква такса.

„ Нашият разбор демонстрира, че таксата ще я заплаща „ Газпром “, само че засегнатите страни, като Унгария имали различен прочит. Може да се употребява тематиката „ Шенген “ като отговор, а 4 часа да се чака на Дунав мост не е добре “, разяснява той решението да се анулира тази такса.
Ще влезем ли в Шенген
Според Петков е наложително да влезем в така наречен „ въздушен Шенген “, а идващото удостоверение на изискванията не би трябвало да минава през гласоподаване на министър-председателите и евролидерите, а през Европейска комисия.

„ Искаме ясна дата, и сухопътна. Ако се поставят условия, те да са в явен плюс и за България. Става дума доколко ресурсите на държавните членки на Шенгне се поставят на външните граници и доколко всеки си укрепва неговата страна. В момента имаме 1500 души, които работят на Дунав от румънска и българска страна. Какво пазят на Дунав – не знам. Ако част от тях са преразпределени на българо-турската граница, укрепването ще стане по-голямо. Само 2% от мигрантския поток влиза през България, множеството избират да минават през Италия, Испания и Гърция “, разяснява той.
Паметникът на раздора
По думите на Петков не е обикновено най-високият монумент у нас да бъде на руски бойци.

„ Фигурите се смъкват от паметника и ще бъдат възобновени и сложени на място, където хората ще могат да отидат да ги видят умерено. Скулпторът, който ще ги възвръща ще бъде същият, който възвърне паметника на Цар Освободител. След това ще бъде определено място в София, където да бъдат сложени ”, сподели Кирил Петков.

За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР