Румяна Бъчварова за примирието с Иран: Още нищо не е подписано
Спирането на ударите сред Израел и Иран е добра вест за през днешния ден, само че към момента нищо не е подписано, това сподели по Нова нюз анализаторът и някогашен вицепремиер Румяна Бъчварова. Тя разяснява, че никой не знае какво е препоръчано и признато с цел да бъде реализирано примирието. По нейно мнение, в този момент ще би трябвало да се поемат задължения и от двете страни, което не подсигурява, че скоро няма да сме още веднъж в изходната точка на спора.
Бъчварова сподели, че съгласно експерти нанесените провали в Иран ще забави нуклеарната стратегия на страната с не повече от два месеца. Големият въпрос е дали ще има промяна на режима в Техеран, акцентира тя.
Това обаче е комплициран въпрос, тъй като Иран се ръководи в от доста мощен режим, с доста мощен набожен фактор и доста раздробена съпротива, изясни Бъчварова. Тя добави, че в последна сметка думата за смяната в страната е на иранския народ.




