Специя с българския нападател Андрей Гълъбинов в редиците си загуби

...

Гълъбинов и Специя спряха в плейофите за Серия А

Специя с българския нападател Андрей Гълъбинов в редиците си загуби с 1:2 от Читадела и завършиха присъединяване си в плейофите за класиране в Серия А.

В 22-ата минута на срещата Габриеле Мончини откри резултата за Читадела, а задатъкът от един гол в интерес на отбора се резервира до почивката.

През втората част Специя се върна в дуела с гол ва Маджоре, който се разписа в 52-ата минута. Все отново още веднъж гол на Мончини даде задатък на Читадела за 2:1 в 66-ата минута, а този резултат се резервира и до края на дуела. Гълъбинов игра цялостен мач и направи всичко допустимо за триумфа на отбора си, само че по този начин и не съумя да се разпише.

Така в последна сметка Читадела продължи напред, като противник в идващия кръг отборът ще играе с Беневенто в два мача на 21 и 25 май.