Специя победи с 1:0 Венеция в първи мач от 31-вия

...

Специя излъга Венеция в последната минута, Петко Христов остана резерва

Специя победи с 1:0 Венеция в първи мач от 31-вия кръг в италианската Серия " А ". Победата пристигна с гол на Емануел Джаси в последните секунди на добавените четири минути на второто полувреме

Голът падна при доста трагични условия, откакто двама бранители на гостите от Венеция не съумяха да изчистят една изритана напред топка. Тя попадна у Рей Манай, който стреля диагонално, само че ударът му бе избит от вратаря на гостите Ники Маенпаа. Оттам топката още веднъж не бе избита от различен защитник, с цел да се удари в торса на Джаси и да попадне в мрежата.
 Пянич: Искам да се завърна в Италия

Интервю с футболиста

Щастливият гол донесе още три точки за водения от Тиаго Мота отбор на Специя, който към този момент има 32 и заема 14-о място в класирането. Венеция остава на предпоследното 19-о място с 22 точки, на три под чертата на изпадащите.

Българският национал Петко Христов остана на пейката на Специя през целия мач.