Специя победи Рома с 2:0 в мач от 19-ия кръг

...

Петко Христов игра едно полувреме при шампионатната загуба на Специя от Рома

Специя победи Рома с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Стефан Ел Шаарауи и Тами Ейбрахам се разписаха за спечелилите. Българският национал Петко Христов стартира срещата като титуляр и бе сменен на почивката.

" Римските вълци " съумяха да пречупят домакините на стадион " Алберто Рико " в 42-ата минута. Пауло Дибала проби в противниковото наказателно поле и подаде към Стефан Ел Шаарауи, който откри резултата.

На полувремето бранителят Петко Христов отстъпи мястото си на терена на Салваторе Еспозито.

Едва 3 минути и 36 секунди след подновяването на играта столичани удвоиха задатъка си. Пауло Дибала изведе Тами Ейбрахам самичък против вратаря. Англичанинът оформи крайния резултат с удар по земя.

Рома заема 4-ата позиция в класирането с актив от 37 точки. Специя се намира на 15-ото място в подреждането с 18 пункта.