Специя хвърли бомбата още в първия мач от 26-ия кръг

...

Интер с историческа първа загуба от Специя в Серия А

Специя хвърли бомбата още в първия мач от 26-ия кръг на Серия " А ", откакто победи Интер с 2:1 вкъщи. Това беше историческо първо проваляне за " нерадзурите " против този противник, като дуелът бе доста забавен и се реши след късна дузпа, осъществена от Мбала Нзола.

В мача бяха отсъдени общо три наказателни удара - два от които за " нерадзурите ", само че Лаутаро Мартинес изпусна първия от тях преди почивката. Нападателят застана зад топката в 14-ата минута след дълго разглеждане с ВАР поради шпагат против Данило Дамброзио.

Специя поведе в 55-ата минута с гол на резервата Даниел Малдини, който бе прецизен с акуратен удар по земя след пас на Нзола. Синът на Паоло Малдини, който играе чартърен от Милан, вкара едвам втория си гол в професионалната си кариера.

Все отново Интер се втурна да нападна и стигна до изравнителен гол в 83-ата минута. Ромелу Лукаку вкара от дузпа 50-ия си гол в Серия " А ", като отсъждането пристигна след нарушаване против Дензъл Дъмфрис. Именно нидерландецът обаче подари точката на домакините, защото направи дузпа в 87-ата минута и Нзола бе прецизен, с цел да донесе историческия триумф на домакините.

Така те събраха актив от 24 точки и са 17-и на шест от рисковата зона. Интер остава втори с 50. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg