Матю Нимиц ще се присъедини към преговорите на Димитров-Кодзияс във Виена
Специалният представител на Организация на обединените нации за урегулиране на разногласието за името сред Гърция и Македония Матю Нимиц, ще се причисли на 13 февруари към договарянията на министрите на външните работи във Виена, заяви пресслужбата на международната организация.
Нимиц ще организира взаимна среща с външните министри на Гърция и Република Македония - Никос Кодзияс и Никола Димитров в офиса на Организация на обединените нации във Виена на 13 февруари. Срещата ще се организира в границите на напъните на Организация на обединените нации са търсене на взаимно задоволително решение по въпроса за името. В австрийската столица в понеделник и вторник се организират договаряния на двамата външни министри.
Атина и Скопие имат намерение в околните месеци да разрешат разногласието към името. За договарянията дават отговор министрите на външните работи. /БГНЕС
Източник: bgnes.com
КОМЕНТАРИ




