Специалният представител на избрания президент на САЩ Доналд Тръмп за

...
Специалният представител на избрания президент на САЩ Доналд Тръмп за
Коментари Харесай

Специалният представител на Тръмп отлага посещението си в Украйна

Специалният представител на определения президент на Съединени американски щати Доналд Тръмп за Украйна, генерал-лейтенантът в оставка Кийт Келог, е отсрочил плануваното си посещаване в Киев и други европейски столици до след встъпването на Тръмп в служба на 20 януари. Това заяви организация " Ройтерс ", базирайки се на четири осведомени източника.

През декември организацията заяви, че в границите на напъните за преустановяване на войната в Украйна Келог е възнамерявал да посети Киев при започване на януари, с цел да се срещне с украинското управление. Екипът му също по този начин е работил по образуване на визити в Рим и Париж, където са били планувани срещи с европейски водачи. Москва не е била включена в маршрута на Келог.

Според източници на " Ройтерс ", Келог ще посети Украйна след формалното встъпване на Тръмп в служба. Датата на визитата към момента не е избрана, а аргументите за отлагането остават незнайни.

Нито Келог, нито украинското посолство във Вашингтон са дали отговор на запитвания за коментар по тематиката, оповестява " Ройтерс ".

Тръмп даде обещание да постави завършек на войната в границите на 24 часа след встъпването си в служба, в случай че не и преди този момент. Бивши чиновници на разузнаването и националната сигурност показаха подозрение, че сходен героизъм може да бъде осъществен, частично тъй като съветският президент Владимир Путин може да има малко аргументи да седне на масата за договаряния, най-малко при условия, допустими за Киев.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР