Спецакцията в Софийско: Задържани са вече 14 души, съставени са 217 фиша и 29 акта
Специализираната полицейска акция на МВР в Софийска област продължава.
Към 16 часа са тествани общо 814 лица и 634 МПС.
Задържани са 14 души.
Съставени са 217 фиша и 29 акта.
От чиновници на РУ-Ихтиман по време на спецакцията са арестувани двама рецидивисти. Единият е търсен по отношение на осъществен обир, както и с оглед привличането му като обвинен като причинител на други две закононарушения.
Вторият арестуван е 55-годишен ихтиманец, в чийто дом криминалистите откриха през днешния ден 27 пакетчета MDMA с общо тегло към 15 грама, скрити в тонколона. Предстои привличането му като обвинен.
В ареста на районното ръководство попадна и мъж, арестуван след постъпил сигнал за отправяни закани и закани към родственик.
От чиновници на икономическа полиция взаимно с Национална агенция за приходите и БАБХ са тествани търговски обекти на територията на общините Костенец и Долна баня. В един от тях са открити общо 40 литра подправени перилни и почистващи препарати, както и шампоани.
По случая е записана кореспонденция. Извършване на комерсиална активност с хранителни артикули без съответно позволение е установено в различен от инспектираните обекти; формиран е акт. На два адреса в Долна баня са открити и иззети общо 8 кубика нелегално добита дървесина; формирани са актове.
От чиновници на РУ-Пирдоп са арестувани трима мъже, направили кражба на коне от землището на селата Антон и Душанци. На потърпевшите притежатели е възобновена паричната стойност на животните.
Полицейските дейности не престават.




