Президентът Илияна Йотова: Като държава и общество дължим много на медиците
„ Специален ден е през днешния ден – празникът на хората с бели одежди и бели души, които са отдали себе си на нашето здраве. Хората, които са мощният ни щит в борбата с заболяването. Хората, в чиито очи срещаме поддръжка и утешение, че всичко ще бъде наред. Без тях светът би бил празно и сурово място, лишено от религия и светлина “. Това написа във Facebook във връзка днешния професионален празник на медиците президентът на България Илияна Йотова.
„ Дължим толкоз доста като страна и като общество на лекарите, медицинските сестри, здравните експерти. За тях триумфът не се мери в пари, власт, известност, а във възобновеното здраве на пациента и избавения живот, в протегнатите за признателност ръце.
Благодаря – освен на празник, а всеки ден, за професионализма, себеотрицанието, любовта, за достолепието и скромността, с които изпълнявате всекидневно своята задача “, споделя още тя.
„ Дължим толкоз доста като страна и като общество на лекарите, медицинските сестри, здравните експерти. За тях триумфът не се мери в пари, власт, известност, а във възобновеното здраве на пациента и избавения живот, в протегнатите за признателност ръце.
Благодаря – освен на празник, а всеки ден, за професионализма, себеотрицанието, любовта, за достолепието и скромността, с които изпълнявате всекидневно своята задача “, споделя още тя.
Източник: zdrave.net
КОМЕНТАРИ




