Спешните служби на Украйна твърдят, че са успели да потушат

...
Спешните служби на Украйна твърдят, че са успели да потушат
Коментари Харесай

Потушен е пожарът в Запорожката АЕЦ

Спешните служби на Украйна настояват, че са съумели да потушат пожара в Запорожката атомна електроцентрала, заяви BBC.

" В 06:20 ч. (04:20 GMT) пожарът в образователния корпус на Запорожката АЕЦ в Енергодар е сподавен. Няма потърпевши ", пишат от Държавната работа за изключителни обстановки в каналите си в обществените мрежи, ситирани от международната медия.

Радиационната сигурност в Запорожката АЕЦ е обезпечена . Това разгласи по-рано тази заран пред телевизия " Украйна 24 " представителят на централата Андрий Туз.

Cи Ен Ен цитира двама представители на Белия дом, които също декларират, че няма данни за повишаване на радиацията в атакуваната АЕЦ в Украйна.
 Зеленски упрекна Русия в
Зеленски упрекна Русия в " нуклеарен тероризъм ", напомни Чернобил

Водят се тежки сражения

По информация от Службата за изключителни обстановки на Украйна пожарът е избухнал в учебно-тренировъчен корпус.

Пожарникари са били позволени на мястото, съобщи ръководителят на Областната държавна администрация в Запорожие Александър Старух.
 Украйна разгласява видео със пукотевица към АЕЦ
Украйна разгласява видео със пукотевица към АЕЦ

Безпокойство в МААЕ от известията за пожар

Международната организация за атомна сила (МААЕ) заяви, че е в контакт с украинските управляващи след известията за обстрел на Запорожската атомна електроцентрала.

Говорител на централата също се обърна към обществените медии с молба съветските сили " да спрат огъня с тежки оръжия ".
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР