спечели първия мач срещу от полуфиналите за на . Драконите

...

Порто взе преднина срещу Спортинг след обрат в Лисабон

завоюва първия мач против от полуфиналите за на. " Драконите " се постановиха с 2:1 пред близо 45 000 фенове на " Жозе Алваладе " и са любимец преди реванша, който ще се играе на 20 април.

И трите гола паднаха през второто полувреме. Пабло Сарабия изведе Спортинг напред в 49-ата минута, само че в 59-ата Меди Тареми изравни от дузпа, а в 64-ата Еванилсон донесе успеха на Порто.

През първото полувреме беше по-добрият тим, само че в няколко обстановки пропусна да поведе. Това се случи малко след почивката, когато подаде на и испанският халф с доста обмислен удар прати топката под гредата - 1:0.

В 57-ата минута Поро извърши нарушаване в наказателното поле на и гостите получиха дузпа. не сгреши и изравни, а малко по-късно той откри с пета Еванилсон, който вкара втори гол за " драконите ".

В добавеното време можеше да се добере до тъждество, само че мазета удар с глава на. След мача имаше много напрежение, а двамата треньора Рубен Аморим и Серджио Консейсао си размениха остри реплики, само че до по-сериозни произшествия не се стигна.

В другия полуфинал противници са Тондела и втородивизионният Мафра.