Спазена е процедурата по назначаването на Николай Ненчев за временно

...
Спазена е процедурата по назначаването на Николай Ненчев за временно
Коментари Харесай

Главчев: Спазена е процедурата по назначаването на Ненчев за временно управляващ посолството в Киев

Спазена е процедурата по назначението на Николай Ненчев за краткотрайно ръководещ посолството на България в Украйна. Това съобщи служебният министър председател Димитър Главчев в живо включване във Фейсбук.

Главчев отговори на рецензиите на президента, който по-рано през днешния ден разгласи, че не е подписал декрет за назначението на Ненчев, още когато е бил предлаган от кабинета „ Денков - Габриел ". Мотивите на Радев са, че Ненчев „ не има нужните професионални качества и подготовка за този значим пост ".

Сега Главчев изясни, че за назначението на краткотрайно ръководещи няма потребност от препотвърждаване и декрет от президента и по този начин процедурата е спазена.

„ Обстоятелствата в Киев не са нормални, война се води там. Няма чак толкоз доста искащи да отидат. От две години няма дипломат. Това е формата, която съм решил, че би трябвало да бъде ", съобщи Главчев.

„ Продължаваме да обсъждаме кандидатури, с цел да бъде назначен дипломат с декрет на президента Радев ", добави служебният министър председател.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР