Валя Балканска с тежки думи: „Спасители няма! Политиците умориха народа“
„ Спасители доста се явяват и на тези избори, само че в действителност няма никакви. “ Това сподели с мъка в гласа пред „ България Днес “ Валя Балканска.
„ Много разнообразни персони и речи има. 20 и нещо партии са, само че не виждам нито един от тях да поведе хорото “, показа именитата национална певица.
„ Въпреки това в никакъв случай не съм пропущала да гласоподавам. И всеки би трябвало да употребява този собствен цивилен дълг! За който реши, само че въпросът е да се излезе, да ни се види думата “, прикани изпълнителката на „ Излел е Дельо бунтовник “.
„ Всеки да си носи главата на раменете и да си прави сметка. Акъл доста се дава, само че пари не се дават “, уточни още великата певица.
„ Мир да има на този свят и някакво съгласие сред хората, тъй като без народа сме нищо “, уверена е Валя Балканска.
Само преди месец – през март, Балканска бе отличена на интернационалните награди „ Women Leaders Awards “ (Награди за дами водачи – б.а.) за своя принос като „ Вдъхновител и страж на традициите “. По мотив 84-тия ѝ рожден ден през 2026 година бе издадена и първата ѝ биографична книга „ Глас за вечността “.
„ Аз съм доста дейна! Участвах и в акцията „ 150 години Априлско въстание “, тъй като не трябва да забравяме предците си “, споделя Балканска. Тя е известна със своя патриотичен дух и апели за единение и любов към родината.
„ Не си мълча, изключително когато видя несправедливости. Преди две години насочих остри думи към политическия ни хайлайф, като споделих, че умориха народа със злобата и наглостта си. Затова в този момент отново им давам гласа си, пък да забележим дали няма да трансформират нещо “, сподели Валя.
В предишното националната певица е взела участие в инициативни комитети на претенденти, които припознава като обединители. През 2021 година Балканска поддържа кандидатурата на проф. Анастас Герджиков за президент, наблягайки нуждата от „ мирясване “ и завършек на борбата.
Въпреки че нейни песни от време на време озвучават протестни събития като тези в центъра на София в края на 2025 година, изпълнителката остава фокусирана върху културното обръщение на музиката си.
„ Не желая да свързват моите песни с избрани политически дела. Едното няма общо с другото “, споделя Балканска и добавя, че пее за хората, а не за партиите.
Най-силната ѝ политическа позиция е срещу опитите за втълпяване на непознато въздействие или фракционизъм в Родопите. Народната певица остро се опълчва на всевъзможни обединения, които се пробват да разделят българите на религиозна основа.
Най-голямото благополучие за Валя Балканска е нейното семейство. Тя продължава да живее в родните си Родопи и постоянно споделя насладата от огромното си семейство, като през 2025 година посрещна новата година с осемте си правнуци.
Йорданка Христова: Досега не съм пропущала избор
„ Никога не съм желала да вземам участие в пропагандата да се гласоподава. Всеки самичък носи глава на плещите си, само че единствено едно ще кажа – аз персонално постоянно гласоподавам и до момента не съм пропущала избор! “
Така отговори на въпрос на „ България Днес “ 82-годишната естрадна певица Йорданка Христова дали с престижа си би призовала българите за повече политическа интензивност на тези парламентарни избори.
„ Няма да изневеря на гражданската си позиция и отново ще отида да гласоподавам, тъй като имам вяра, че единствено по този начин мога да избера положителното бъдеще на народа си “, отсече още изпълнителката.
„ Много разнообразни персони и речи има. 20 и нещо партии са, само че не виждам нито един от тях да поведе хорото “, показа именитата национална певица.
„ Въпреки това в никакъв случай не съм пропущала да гласоподавам. И всеки би трябвало да употребява този собствен цивилен дълг! За който реши, само че въпросът е да се излезе, да ни се види думата “, прикани изпълнителката на „ Излел е Дельо бунтовник “.
„ Всеки да си носи главата на раменете и да си прави сметка. Акъл доста се дава, само че пари не се дават “, уточни още великата певица.
„ Мир да има на този свят и някакво съгласие сред хората, тъй като без народа сме нищо “, уверена е Валя Балканска.
Само преди месец – през март, Балканска бе отличена на интернационалните награди „ Women Leaders Awards “ (Награди за дами водачи – б.а.) за своя принос като „ Вдъхновител и страж на традициите “. По мотив 84-тия ѝ рожден ден през 2026 година бе издадена и първата ѝ биографична книга „ Глас за вечността “.
„ Аз съм доста дейна! Участвах и в акцията „ 150 години Априлско въстание “, тъй като не трябва да забравяме предците си “, споделя Балканска. Тя е известна със своя патриотичен дух и апели за единение и любов към родината.
„ Не си мълча, изключително когато видя несправедливости. Преди две години насочих остри думи към политическия ни хайлайф, като споделих, че умориха народа със злобата и наглостта си. Затова в този момент отново им давам гласа си, пък да забележим дали няма да трансформират нещо “, сподели Валя.
В предишното националната певица е взела участие в инициативни комитети на претенденти, които припознава като обединители. През 2021 година Балканска поддържа кандидатурата на проф. Анастас Герджиков за президент, наблягайки нуждата от „ мирясване “ и завършек на борбата.
Въпреки че нейни песни от време на време озвучават протестни събития като тези в центъра на София в края на 2025 година, изпълнителката остава фокусирана върху културното обръщение на музиката си.
„ Не желая да свързват моите песни с избрани политически дела. Едното няма общо с другото “, споделя Балканска и добавя, че пее за хората, а не за партиите.
Най-силната ѝ политическа позиция е срещу опитите за втълпяване на непознато въздействие или фракционизъм в Родопите. Народната певица остро се опълчва на всевъзможни обединения, които се пробват да разделят българите на религиозна основа.
Най-голямото благополучие за Валя Балканска е нейното семейство. Тя продължава да живее в родните си Родопи и постоянно споделя насладата от огромното си семейство, като през 2025 година посрещна новата година с осемте си правнуци.
Йорданка Христова: Досега не съм пропущала избор
„ Никога не съм желала да вземам участие в пропагандата да се гласоподава. Всеки самичък носи глава на плещите си, само че единствено едно ще кажа – аз персонално постоянно гласоподавам и до момента не съм пропущала избор! “
Така отговори на въпрос на „ България Днес “ 82-годишната естрадна певица Йорданка Христова дали с престижа си би призовала българите за повече политическа интензивност на тези парламентарни избори.
„ Няма да изневеря на гражданската си позиция и отново ще отида да гласоподавам, тъй като имам вяра, че единствено по този начин мога да избера положителното бъдеще на народа си “, отсече още изпълнителката.
Източник: hotarena.net
КОМЕНТАРИ




