Спасиха българи край о-в Лефкада от кораб, подал сигнал за бедствие
Спасиха българи край о-в Лефкада от транспортен съд, подал сигнал за злополучие. Това оповестиха от службата за брегова защита на Гърция.
Малко откакто са преместени на друга лодка, плавателният съд е потопен.
Сигналът е подаден преди обяд в сряда. Незабавно към мястото са изпратени две лодки на бреговата защита, дружно с водолаз. Бедстващите българи са сполучливо евакуирани в положително положение.
Спасиха българи край о-в Лефкада от транспортен съд, подал сигнал за злополучие
Корабът е потопен на към 15 метра дълбочина и е открит от водолази по-късно. 47-годишният капитан е задържан от пристанищните управляващи на Лефкада, които организират предварителното следствие, за нарушаване на член 277 от Гражданския кодекс, причиняване на корабокрушение.
SafeNews напомня, за изключителна обстановка с 10 българи в Егейско море. Те бяха избавени от аварирала ветроходна лодка край гръцкия остров Скопелос в западната част на Егейско море, оповестява в. „ Катимерини “.
Туристическата ветроходна лодка е подала сигнал за помощ SOS, откакто е станало ясно, че има проблем с руля, оповестява нестният новинарски уебсайт Скиатослайф.
Плавателен съд на компанията Seajet е минавал наоколо и е бил извикан на помощ. Бреговата защита също незабавно е реагирала на сигнала и се е отправила към мястото.
Ветроходната лодка е била изтеглена, а десетимата пасажери на борда, които са български жители, са добре.
Източник: dariknews
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News![](/img/banner.png)
![Промоции](/data/promomall.png?5)