Спартак (Варна) загуби от Пирин (Благоевград) с 1:3 в мач

...

Спартак загуби като гост от Пирин

" Спартак " (Варна) загуби от " Пирин " (Благоевград) с 1:3 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Двубоят стартира равностойно. На два пъти прецизен за “орлетата ” бе Радослав Цонев (13, 34) и Мартин Смоленски (55), а за “соколите ” с попадение се регистрира Родни Антуи (38).

Пирин стартира мача с лек превес във владеенето на топката. Принудителна промяна бе направена за домакините в 3-ата минута, когато Андрей Йорданов се сблъска с футболист в синьо. Йорданов не съумя да преодолее болката и изиска насилствена промяна.

В 13-ата минута Пирин получи правото да извърши директен свободен удар, откакто Преслав Йорданов бе спънат от Емануел Моура. От относително комфортна позиция, пред дребното наказателно поле, зад топката застана Радослав Цонев, който насочи прецизен удар към вратата на Иван Дичевски и бе прецизен за 1:0.

В 24-ата минута “соколите ” имаха чиста опция да изравнят резултата. Мехмед Сабри центрира отдясно към наказателното поле, а по-късно топката бе отклонена към Здравко Димитров, който очи в очи с вратаря на Пирин бе париран.

10 минути по-късно Пирин взе преднина още веднъж посредством Радослав Цонев. Вячеслав Велев центрира отдясно, а Дичевски скочи, с цел да избие. Топката попадна на добра стрелкова позиция в краката на Радослав Цонев, който стреля фронтално против вратата и осъществя за 2:0.

Спартак не се отхвърли и върна един гол във вратата на Пирин в 38-ата минута посредством Родни Антуи. Той получи топката от дълъг пас, съумя да надбяга отбраната на домакините и да се откъсне по десния фланг. Той навлезе в дребното наказателно поле и с акуратен удар от съвсем нулев ъгъл промени резултата на 2:1.

Равностойната игра на терена продължи и през втората част на дуела. В 55-тата минута след центриране на Вячеслав Велев, топката бе избита от вратаря на “соколите ” Дичевски. Коженото кълбо се озова в краката на Мартин Смоленски, който означи трети гол в актива на домакините. “Орлетата ” имаха още една сериозна офанзива в 60-тата минута, когато Николай Бодуров получи топката от корнер, стреля с глава, само че нацели напречната греда на Спартак. В 79-та минута Радослав Цонев излезе на комфортна позиция за пукотевица към вратата на Дичевски, само че ударът му не затрудни стража на Спартак. Две минути по-късно, в 81-та, Виктор Митев застана зад топката при осъществяването на директен свободен удар. Митев насочи технично топката над стената, само че стражът на Пирин Ковальов мазета топката с пръсти.

До края на дуела продължи равностойната игра на стадион “Христо Ботев ”, само че до голове не се стигна.

Преди зимната пауза в шампионата на страната Спартак Варна остава на последното 16-то място с 8т.