Спартак (Варна) спечели с 2:1 първата си контрола през зимната

...

Херо тръгна с победа начело на Спартак Вн

Спартак (Варна) завоюва с 2:1 първата си контрола през зимната подготовка против отбора на Локомотив Горна Оряховица.

Точни за “соколите ” бяха Божидар Васев и Андриан Димитров, а за гостите от Локомотив се разписа Димитър Костадинов.

8’ РодниАнтуи навлезе отдясно, само че вратарят на Локомотив Димитров мазета. Двсе минути по-късно Митев стреля от фаул, само че стражът на гостите още веднъж бе на място и улови. Нов пропуск в офанзивата на “соколите ” пристигна в 14′ минута, когато Родни Антуи пропусна пред вратата. В 16’ Руменов пропуна от чиста позиция, а в 17’ Жоао Фернандес стреля настрана от вратата.

Първото попадение пристигна в 24 минута, когато след прецизен удар по земя Божидар Васев вкара за 1:0. Няколко минути по-късно, в 29’ Карамоко пропусна да означи с глава. В 36 мин. се открои една от най-красивите обстановки, когато Жоао Фернандес направи независим пробив, само че бранител на гостите мазета в корнер. В 38’ Каримоко стреля над вратата с глава, а две минути по-късно Жоао Фернандес бе открит непокрит, само че стражът на Локо Гражданско отделение мазета. В 42 мин.  при единствния прецизен удар до този миг гостите изравниха след контраофанзива по десния фланг. Точен за 1:1 беше Димитър Костадинов.

В началото на втората част всички аварийни играчи влязоха в игра. При първото разиграване, в
48’ след независим рейд на Денис Баланюк, вратарят на Локомотив мазета.  В 51 минута след многоходова композиция Румен Руменов излезе отляво и стреля в страничната греда. Отново Руменов бе изведен напред в 61 минута, само че ударът му излезе над вратата. Две минути по-късно последва офанзива на Родни Антуи, само че още веднъж положителната интервенция на стража на гостите не разреши повеждане в резултата за “соколите ”.  Топката доближи до Андриан Димитров след възобновяване на играта, само че бранител почисти от голлинията.

В 79 минута Ивей пропусна чисто състояние пред вратата на Локо Гражданско отделение, а в 82′ пристигна победния гол за “соколите ” след  центриране отляво на Виктор Митев. Топката приключи Андриян Димитров за 2:1.

ФК Спартак Варна приема ФК Локомотив Горна Оряховица в първа контрола през зимната подготовка. Проверката стартира в 14ч. на естествения терен в Семеен кодекс “Локомотив ” във Варна.