Спартак Варна спечели с 1:0 над Септември София в мач

...

Сълзи във Варна: Спартак с победа на честта над Септември, но изпада от елитната група

Спартак Варна завоюва с 1:0 над Септември София в мач от 34-ия кръг на Първа лига, игран нощес в морската столица. Точен за домакините бе Жоао Марио (83′). След този резултат и двата тима през идващия сезон ще играят във Втора лига, откакто в различен дуел от групата на изпадащите Хебър надделя Ботев при гостуването си във Враца с 3:2.

Още във 2-та минута на дуела Септември насочи рисков удар към вратата на Спартак, след осъществяване на ъглов удар. Топката доближи до Митков, който стреля от границата на наказателното поле, Фигейредо съумя да избие в корнер.

Първата опция за “соколите ” пристигна в 6-та минута, когато Евандро се откъсна от отбраната на гостите и засече с глава, само че топката мина над напречната греда на Септември.

В 13-ата минута Румен Руменов стреля от междинна отдалеченост на ход, само че топката излезе в навън..

В 15-та минута домакините имаха опция да открият резултата. Денис Баланюк подаде по земя с едно допиране към Иван Йорданов, който от добра позиция трансферира вратаря Шейтанов, само че Мартин Николов с глава почисти пред голлинията.

Последва контраофанзива на гостите, Айкут Рамадан стреля към вратата на Фигейредо, само че неопределено.

В 34-тата се наложи Фигейредо да се намеси след удар на непокрития Мартин Петков.

Втората част стартира с рискова игра и пред двете порти, само че с доста неточни удари.

В 58-ата минута Спартак имаше опция да стигне до гола посредством Евандро, който насочи рисков удар с глава към вратата на Шейтанов, само че стражът избави.

В 66-ата минута Ромееш беше съборен в наказателното поле от Мартин Николов, само че основният рефер Георги Давидов не почете претенциите за дузпа на Спартак. Решението му бе доказано и посредством ВАР.

В 73-та минута Септември записа пропуск пред вратата на Спартак. Стефан Милич получи след разиграване и стреля, само че неопределено.

Минута по-късно Даниел Начев съумя да развие офанзивата на “соколите ” и откри в наказателното поле Микелс, който опитва диагонален удар към вратата на Шейтанов, само че бранител на Септември застана пред топката и тя се отклони в ъглов удар.

Централният нападател на Септември Мартин Петков насочи шут към вратата на Фигейредо в 74-та минута, само че ударът му бе високо над задачата.

В 82-рата минута отбраната на Спартак сгреши и остави Симеон Александров да несмущаван да стреля от границата на наказателното поле. След рикошет топката излезе в корнер. Септември извърши, а Спартак провежда контраофанзива. Лерой Микелс изведе Жоао Марио самичък против вратаря и нападателят не сгреши.

Микелс имаше късмет на два пъти да вкара във вратата на Шейтанов, при първата му офанзива ударът бе доста слаб и не затрудни стража, а при втората ударът му бе избавен.

В края на добавеното време Септември имаха и своя късмет пред вратата на Спартак, само че топката не съумя да порази задачата.

Състави:

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигуеиредо, 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименез, 11. Виктор Митев – К (Александър Беолусов 62′), 10. Румен Руменов (Даниел Начев 46′), 82. Иван Йорданов, 66. Александър Цветков, 12. Евандро, 27. Денис Баланюк (Жоао Марио 67′), 14. Ивей Ромееш, 7. Лерой Микелс

Резерви: 21. Иван Дичевски, 17. Александър Беолусов, 20. Нейтън Олдър, 25. Пламен Димов, 45. Даниел Начев, 8. Ивайло Климентов, 23. Жоао Марио

Треньор: Димитър Димитров

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 20. Красимир Станоев – К, 8. Александър Тодоров (Влатко Стояновски 65′ – Борислав Маринов 89′), 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов, 3. Мартин Петков, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков (Атанас Кабов 65′), 18. Петър Чуич, 17. Симеон Александров (Александър Петров 88′), 24. Стефан Милич

Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 11. Борислав Маринов, 15. Влатко Стояновски, 14. Александър Петров, 26. Кубрат Йонашчъ, 25. Михаил Полендаков

Треньор: Красимир Балъков

Съдия: Георги Давидов
Източник: moreto.net