Спартак Варна се провали у дома и положението му в

...

Спартак се провали у дома и положението му вече е тежко

Спартак Варна се провали вкъщи и ситуацията му в елита към този момент става тежко.

" Соколите " изгубиха от Локомотив София с 1:2 мач от 23-тия кръг на efbet Лига на стадион " Спартак ". Срещата стартира с бърза замяна на голове - Антонио Вутов (4) изведе гостите напред, Румен Руменов (8) изравни от дузпа. Четири минути след почивката Юлиан Ненов още веднъж даде задатък на " червено-черните " с майсторски изстрел от границите на наказателното поле. Червен картон в 63-тата минута получи асистентът на Станислав Генчев - някогашният национал Живко Миланов, написа gong.bg.

Двубоят в морската столица стартира с бърза замяна на голове. Още в 4-тата минута Станислав Костов технично откри Антонио Вутов пред наказателното поле на домакините. Халфът на " червено-черните " насочи не доста мощен шут, който обаче рикошира в крайници на Роберто Хименез и влетя в мрежата на Фигейредо - 0:1. След попадението играчите на Локомотив се втурнаха към Станислав Генчев, изразявайки очевидно поддръжката си към треньора.

Реакцията на " соколите " бе мигновена и Румен Руменов изравни от дузпа. Хубав удар от въздуха на Иван Йорданов срещна ръката на Юлиан Ненов в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров не се поколеба да уточни бялата точка, както и жълт картон за халфа на гостите. От наказателния удар Руменов технично прати топката в долния десен ъгъл на Гайе - 1:1.

В 15-ата минута след двойно подаване с Жоао Марио един от най-активните на терена Ивей Ромееш опита техничен изстрел, който обаче мина над вратата на гостите. Осем минути по-късно бранителите на Локомотив Сф изпуснаха Жоао Марио, който се озова очи в очи с Бабукар Гайе. Нападателят на Спартак Вн обаче шутира право в ръцете на вратаря. Малко по-късно и съотборникът му Лерой Микелс опита шанса си, само че неговият удар бе неакуратен.

Гостите пропуснаха чудесна опция още веднъж да поведат след отлична контраофанзива в 37-ата минута. Станислав Костов получи топката вдясно от наказателното поле от Милошев и без закъснение прати топката към нахлуващия Франса. Защитникът на " соколите " Бен Карамоко обаче с майсторски шпагат мазета и предотврати сигурен гол. Три минути по-късно домакините направиха нов пропуск, откакто Лерой Микелс не съумя да насочи прецизен удар с глава от точката на дузпата.

Второто полувреме стартира със сюжета на първото. Точно четири минути след почивката Юлиан Ненов посрещна избита топка от бранител на домакините и с техничен удар с левия крайник от дъгата пред наказателното поле не остани шансове на португалския пазач на Спартак - 1:2. И още веднъж играчите на Локомотив не пропуснаха да поздравят персонално своя треньор край тъчлинията.

В 63-тата минута помощник-треньорът на Локомотив София - Живко Миланов, получи два жълти картона в границите на няколко секунди и бе изпъден. Той репликира рефера Станислав Тодоров, който го предизвести публично, само че някогашният национал продължи да се разправя и разумно бе пратен на трибуните.

Страхотна задна ножица на Божидар Васев в 70-ата минута подвигна почитателите на крайници, само че топката попадна право в ръцете на Бабукар Гайе. Секунди по-късно вратарят на домакините Фигейредо напусна наказателното си поле, а топката стигна до Станислав Костов.

Нападателят шутира без закъснение към опразнената врата, само че стражът избави с гърди. Десет минути преди края още веднъж Фигейредо имаше добра изява, избивайки удар под гредата на Красимир Милошев.
Източник: petel.bg