Спартак (Варна) победи с 2:0 Септември София в дербито на

...

Спартак удари Септември София и излезе на върха във Втора лига

Спартак (Варна) победи с 2:0 Септември София в дербито на върха във Втора лига. Ахмед Ахмедов и Румен Руменов от дузпа се разписаха за триумфа. След успеха варненци излизат преди всичко в класирането.

Гостите от Варна поведоха още в третата минута на срещата с гол Ахмедов, който с глава прати топката във вратата на Шейтанов за 0:1.

В края на първата част бе отсъдена дузпа в интерес на Спартак (Варна). Ивей Ромееш бе съборен от Захари Атанасов, а Волен Чинков сподели бялата точка.

Румен Руменов се нае със задачата да извърши дузпата и благодарение на левия страничния дирек вкара топката във вратата на Шейтанов за 0:2.

В 90-ата минута Септември остана с 10 индивида, откакто капитанът Асен Георгиев извърши нарушаване против Георги Бабалиев на центъра и получи жълт картон, който беше втори за него, и респективно беше изпъден с червен подобен.