Спартак Варна победи с 2:0 над Македония Гьорче Петров в

...

Спартак Варна приключи подготовката с победа над Македония ГП

Спартак Варна победи с 2:0 над Македония Гьорче Петров в последната си контрола на турска земя. " Соколите " стигнаха до триумфа след съвсем идентични голове на Денис Беланюк и Румен Руменов. Спартак не записа нито една загуба в другарските си срещи, които организира през зимната си подготовка.

Още в първите минути на срещата " соколите " проведоха няколко положителни офанзиви, в основата, на които бяха Румен Руменов и Родни Антуи. Ударите им от отдалеченост обаче бяха неточни. Жуао Марио съумя в 15-та миниута на срещата да излезе самичък против вратаря, само че ударът му мина на сантиметри от страничния дирек.

Най-сериозната опция пред Македония беше в 25-тата минута, когато Шкендери имаше късмет да даде преднина на своя тим в резултата, само че Кристиано Фигейредо се намеси в точния момент.

До края на първата част, в 42-та минута, Лерой Микелс засече топката след центриране от Ивей Ромееш пред вратата на северномакедонците, само че топката нацели страничната греда на Тасев.

Минута по-късно Алексовски върна удар от границата на наказателното поле и топката удари гредата на Фигейредо.

След почивката Спартак стартира по-агресивно с превес в играта. На два пъти северномакедонските футболисти нападнаха вратата на влезлия на полувремето Иван Дичевски. Лазарович стреля, само че младият пазач на " соколите " съумя да отклони топката в ъглов удар.

Три минути по-късно украинският централен нападател на " соколите " Баланюк с хубав гол откри резултата за 1:0.

Няколко минути по-късно, в 70-ата, още веднъж Лерой Микелс записа пропуск от директен свободен удар, само че Стоянович избави.

Пламен Димов пропусна да означи с глава в 84-та минута, а минута по-късно, в 85-тата Румен Руменов удвои преимуществото за Спартак за 2:0.

Източник: novsport.com