Спартак (Варна) победи 4:1 с Добруджа във втората си контрола

...

Спартак победи с 4:1 Добруджа във втората си контрола

Спартак (Варна) победи 4:1 с Добруджа във втората си контрола от зимната подготовка, която бе играна на клубния стадион на " соколите ". Точни за домакините бяха Жоао Марио, Божидар Васев, Денис Баланюк и Андриан Димитров. За добричлии се разписа Денислав Ангелов, оповестява формалният уебсайт на клуба.

Първото съществено състояние за домакините бе още в 4-та минута, когато Жоао Марио бе изведен непокрит вдясно в наказателното поле зад отбраната на Добруджа, само че шутира настрана от вратата. Три минути по-късно Бен Карамоко стреля с глава след центриране, само че настрана от задачата. В 10-ата  Микелс напредна отляво и стреля, само че топката рикошира и мина настрана от вратата. Бившият капитан на " соколите " Янчо Андреев, който играе за Добруджа, също се размина с състояние пред вратата на Фигейредо. Той посрещна топката от въздуха, само че стреля настрана от гредата. В 31-ата мин. бранител на Добруджа почисти топката, само че тя нацели напречната греда на гостите. Две минути по-късно Ромееш Ивей проби отдясно и подаде топката на голлинията, където чакаше Жоао Марио, който единствено засече топката във вратата на Християн Христов за 1:0. Минути преди края на първата част " соколите " записаха рискова контраофанзива. Жоао Марио пусна извеждащ пас към Микелс, който след прикосновение с защитник на Добружда падна в наказателното поле, само че реферът Драганов реши, че няма съображение за дузпа.

През втората част Димитър Димитров вкара в игра и останалите футболисти като се изключи новопривлечения Лерой Микелс.

В 54-ата мин. гостите от Добруджа изравниха посредством Денислав Ангелов, който преодоля отбраната на Спартак и с техничен удар означи за 1:1. Андриан Димитров стреля в 54-ата към вратата на Добруджа, само че ударът му мина настрана. В 67-ата мин. бе осъществено нарушаване против Денис Баланюк в наказателното поле. Отсъдената дузпа в интерес на Спартак извърши Божидар Васев, който не сгреши и даде преднина в резултата за " соколите " – 2:1. В 77-ата Андриан Димитров проби отдясно и подаде към Денис Баланюк, който беше оставен непокрит пред вратата на Добруджа, с цел да добави трети гол в мрежата на гостите за 3:1. Минута по-късно последва контраофанзива на добричлии, които записаха сериозен пропуск. Шериф Осман бе открит пред отбраната в синьо, стреля към вратата на Дичевски, само че нацели напречната греда. Адриан Димитров наниза четвъртия гол за варненци в 87-ата, с цел да оформи крайното 4:1.