Спартак удари Житница с 4:1 за осма поредна победа в

...

Спартак с осма поредна победа, Житница вкара на Тодор Диев

Спартак удари Житница с 4:1 за осма поредна победа в " А " Регионална група, откакто се наложи с 4:1 над ФК Житница. Мачът се игра на подгизналия от траялия 24 маса дъжд терен на стадион " Тодор Диев ".

Антон Маргаритов откри головата сметка на домакините 8-ата минута, засичайки топката след центриране от фаул на Кирил Георгиев

В 26-ата минута при изсипана топка в наказателното поле на " гладиаторите " се получи недоразумение сред отбраната и вратаря, което докара до изравнителен гол.

След бърза офанзива Кирил Георгиев преодоля двама бранители и с прекрасен удар вкара за 2:1 в 39-ата.

Още при започване на втората част " гладиаторите " обсадиха вратата на Житница.

В 55` Георги Лазаров бе изведен чудесно в наказателното поле, а бранител на гостите го събори и основният арбитър Рюстем Карагарен отсъди дузпа, която

Любо Цеков трансформира в гол отсъдената дузпа от рефера Рюстем Карагарен за нарушаване против Георги Лазаров в 55-ата минута. Самият той мина като на церемониал през трима бранители на противника и с прекрасен диагонален удар оформи крайното 4:1 в 70-ата минута.

Така след 8 изиграни мача Спартак е с цялостен актив от 24 точки и голова разлика 41:2.

В идващия кръг, на 17 октомври, от 16:00 часа, Спартак гостува на втория в класирането ФК Секирово.

СПАРТАК : В. Димитров, А. Стойчев, К. Милев, К. Апостолов, С. Марудов (Ц. Вълчинов), Х. Доков, К. Георгиев (к), В. Стойчев (Д. Илиев), А. Маргаритов (Д. Хасан), Г. Лазаров, Л. Цеков (А. Стойчев)
Източник: marica.bg