Спартак разгроми с 5:1 Светкавица при гостуването си в контролна

...

Спартак разгроми Светкавица с 6:1 като гост в контрола

Спартак разгроми с 5:1 Светкавица при гостуването си в контролна среща в Търговище.

Варненци откриха резултата посредством Валентин Веселинов в 23-ата мин., който бе прецизен с удар от границата на наказателното поле. В 46-ата Милен Николов удвои разликата с глава след хубаво центриране на Веселинов. В 61-ата минута Васко Боев се разписа от дузпа за попречване на Виктор Димитров в наказателното поле. Малко по-късно Веселинов вкара доста хубав гол с удар от 25 метра, след който топката влезе под горната греда. В 83-ата мин. Десо Дяков направи 5:0 за Спартак, откакто излезе самичък против вратаря, излъга го и вкара. В последната минута домакините получиха пресилена дузпа, от която оформиха крайния резултат.

За варненци игра и пристигналият на проби от Лудогорец Иван Великов.

Следващата контрола на отбора на Енгибар Енгибаров е на 4 август (събота) против Тополи на стадион " Локомотив " във Варна.

Съставът на Спартак: Иван Атанасов, Атанас Карачоров, Милен Николов, Иван Великов, Стефан Иванов, Николай Петров, Васко Боев, Валентин Веселинов, Даниел Димитров, Ивайло Русев (Калин Дянков, Десислав Дяков, Иво Михайлов, Тодор Маринчев, Георги Гушлев, Виктор Георгиев, Благовест Гачев, Георги Бербенков)
Източник: petel.bg