Спартак победи с 4:0 тима на Металик Сопот в мач

...

Спартак с 29-а поредна победа

Спартак победи с 4:0 отбора на Металик Сопот в мач от 29 кръг на А - Регионална група. " Гладиаторите " изнесоха лекция и не разрешиха на домакините да насочат нито един удар към вратата на Димитър Георгиев.

" Гладиаторите " започнаха още в първите минути да притискат противника и още в 10` Георги Лазаров със мощен удар уцели страничната греда.

В 15` след отлична офанзива Антон Маргаритов откри Александър Стойчев, който с доста мощен диагонален удар откри резултата.

До края на полувремето Спартак контролираше дуела и изпусна няколко положения, само че не можа да означи.

Второто полувреме обаче стартира вихрено и още в 48` след бърза контраофанзива Георги Лазаров направи резултата 2:0.

Само 5 минути по- късно младият нападател означи второто си попадение, правейки резултата типичен.

В 65` Валентин Сливов с доста прекрасен удар оформи крайното 0:4.

До края на срещата резултатът можеше да набъбне като Доминик Дюлгерски удари греда, а по-късно Георги Лазаров изпусна от доста чисто състояние да оформи своя хеттрик.

Така Спартак е абсолютният водач в А- Регионална група, като след изиграни 28 мача има цялостен актив от 84 точки и голова разлика 136:8. Следващата седмица се чака Спартак да получи служебна победа от отсрочения мач с Вихър Войсил, а в последния кръг на 29.05. - неделя, от 18:00ч. на стадион " Пловдив " " гладиаторите " одобряват ФК Тракия 2008.

Състав: Д. Георгиев, К. Милев, А. Стойчев, Х. Доков, Г. Йотовски, К. Георгиев, А. Маргаритов, В. Сливов, Д. Юруков, Г.Лазаров, Л. Цеков ( Д. Дюлгерски, В. Стойчев, Ц. Вълчинов, Д. Милчев, А. Шиков )

Източник: trafficnews.bg