Спартак (Пловдив) се наложи с 1:0 над Розова долина в

...

Спартак победи в Казанлък, надява се на грешки на лидерите в последния кръг

Спартак (Пловдив) се наложи с 1:0 над Розова котловина в Казанлък. Срещата е от 37-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Венцислав Гюзелев осъществя единственото попадение, десетина минути след почивката.
Прочетете още
Голмайсторът и Петко Петков уцелиха гредите. Гюзелев и Мирослав Радев пропиляха по една отлична опция пред отсрещната врата. Развоят можеше да е друг, в случай че Венцислав Иванов беше вкарал за „ розите “ в 48-ата минута. Малко по-късно имаше още един късмет пред пловдивската врата, само че вместо пас, състезател стреля и вратаря на Спартак се оправи.

Така пловдивчани останаха трети с 90 точки, откакто Несебър и Саяна също победиха.

В последния кръг от Югоизточната Трета лига пловдивчани би трябвало наложително да победят Загорец вкъщи и да разчитат на неточности на първия Несебър, който е с 92 точки и приема Родопа, а втория Саяна е с 90 точки, само че с по-добри индикатори от пловдивчани. Тимът от Хасково приема Ботев 2.

Само първият печели промоция за Втора лига.

Източник: trafficnews.bg