Спартак (Пловдив) постигна седма поредна победа в първенството на Б-областна

...

Спартак удари дубъла на Марица в Кючук Париж

Спартак (Пловдив) реализира седма поредна победа в шампионата на Б-областна група- Запад. Гладиаторите се постановиха с 2:0 на Марица-2 пред към 500 фенове на стадион " Тодор Диев ". Спартак откри резултата в 12' откакто Денис Хасан бе спънат в наказателното поле, а основният арбитър Даниел Краевски отсъди дузпа. Зад топката застана Петко Фанев, който бе непогрешим за 1:0.

До края на първото полувреме гладиаторите имаха още няколко положителни положения, само че удари на Любо Цеков, Мартин Симеонов и Митко Илиев бяха избавени от вратаря на Марица. Второто полувреме още веднъж стартира с напън на Спартак. Петко Фанев изпусна отлична обстановка, откакто бе открит от Любо Цеков, само че ударът му мина над вратата.

Треньорът Стефан Учиков направи промяна и вкара в игра Мануел Костов Който раздвижи играта и след негово подаване Любо Цеков можеше да удвои резултата. Логичното се случи в 85', когато Христос Доков откри влезлият на промяна Христос Доков, който от центъра трансферира вратаря на Марица и вкара за 2:0. След попадението целия тим се събра и посвети гола на станалия неотдавна татко капитан на тима Христос Доков.

Така Спартак продължава да е едноличен водач в класирането с 21 точки и без позволен гол. В идващия кръг тима почива. Снимка: spartakplovdiv.bg