Спартак (Плевен) се наложи драматично над Черно море Тича, с

...

Черно море Тича загуби при гостуването си в Плевен

Спартак (Плевен) се наложи трагично над Черно море Тича, с 89:85 след доста оспорвани последни минути на срещата в зала " Балканстрой " в Националната баскетболна лига за мъже, написа BGbasket.

Двубоят стартира обещаващо за притиснатия от кадрови проблеми Спартак. Въпреки че бе единствено със седмина опитни играчи за дуела, отборът на домакините съумя рано да вземе преднина от 9 точки и да повярва в себе си.

Черно море обаче бе решен да се възползва от шанса си и навакса изоставането в ефективен първи интервал за 26:25 след 10 минути.

Втората част мина със съществено превъзходство за плевенчани и Спартак завърши полувремето по най-хубавия метод, стигайки до задатък от 13 точки.

Почивката пристигна при 52:40, с 15 точки от Николай Стоянов - 13 от тях в първата четвърт.

Реакцията на Черно море след почивката бе сериозна и варненци направиха няколко следващи серии, а след едно 12-2 се върнаха в мача.

В последната част двата отбора влязоха при единствено точка разлика в интерес на Спартак. Черно море пък остана без Костадин Лазаров с пет фаула преди края на интервала.

Домакините още веднъж взеха самодейност в средата на четвъртината, когато дръпнаха със 77:71.

В заключителните три минути от дуела обаче още веднъж Черно море навакса, след 6 безответни точки, а минута преди сирената тройка на Тач Ънру изведе напред " моряците ".

Родни Първис отговори с две точки, а по-късно Черно море не съумя да се възползва от секундите си за офанзива и Брайънт Томас подпечата триумфа от наказателната линия.

Мартин Коцев осъществя с 3 секунди на часовника за последна вяра, само че нямаше повече време за гостите.

Томас приключи с 20 точки и 9 битки, 18 вкара Ники Стоянов, 16 добави Родни Първис. Тримата играха над 34 минути всеки.

За Черно море Аверил Ъгба записа дежурен дабъл-дабъл от 28 точки и 17 битки, 18 вкара Ънру, 16 - Къртис Джоунс и Коцев добави 12 точки и 10 битки.
Източник: petel.bg