Спартак Плевен продължи победната си серия в 3-ия кръг на

...

Победи за Спартак Плевен и Черно море Тича в НБЛ

Спартак Плевен продължи победната си серия в 3-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Плевенчани остават без загуба в шампионата, откакто нанесоха първа такава на Берое като посетител в Стара Загора с 93:68 точки.

Гостите натрупаха преднина още първоначално и до края не я изпуснаха.

По 18 точки за триумфа вкараха Николай Стоянов и Барет Бенсън. Станимир Маринов добави 12 точки от 4 тройки, а по 10 точки прибавиха Мартин Маринов и Ивко Ивков.

За Берое 17 точки вкара Тареки Идоджи. Корнелиъс Хъдсън добави 13, а с по 11 се отличиха Дариъс Хол и Ерик Димитров.

В идващия кръг баскетболистите на Бойко Миленков гостуват на Шумен, до момента в който Спартак приема Черноморец.

Черно море Тича записа втора поредна победа в шампионата и продължава в шампионата без загуба.

„ Моряците “ изиграха нов доста ефективен мач и подчиниха Шумен с 98:86 след доста мощно начало. Домакините нанизаха цели 31 точки против 18 в първите 10 минути от мача, а по-късно до почивката вкараха още 32, с цел да завършат полувремето с 63 точки. „ Моряците “ понижиха оборотите след почивката, само че задатъкът им от 19 точки се оказа задоволителен за втория им триумф за сезона.

Новото попълнение Тач Ънруч дебютира в тима с 23 точки, като вкара 4 от 8-те си стрелби за 3 точки. Аверил Ъгба още веднъж бе в стихията си и приключи с 18 точки и 12 битки. Със 17 се включи Лъчезар Тошков, а 14 вкара капитанът Мартин Коцев. С 12 точки се включи Иван Спиров.

За гостите с 16 точки се отличи Джавонте Елис, а по 14 вкараха Майк Адеунми и Николай Георгиев. 10 вкара капитанът Виктор Серафимов.

В идващия кръг Черно море Тича още веднъж е хазаин – на Академик Пловдив, а Шумен, който остава без победа досега, е хазаин на Берое.