Спартак Плевен постигна домакински успех над Академик Пловдив с 97:71

...

Спартак Плевен разби Академик Пловдив

Спартак Плевен реализира домашен триумф над Академик Пловдив с 97:71 (29:12, 21:20, 19:18, 28:21) в мач от първия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Плевенчани започнаха доста мобилизирано в зала „ Балканстрой “ и поведоха с 29:12 след първите 10 минути игра.

Баскетболистите на Спартак продължиха да преобладават и по-малко от 3 минути след началото на втората част, дръпнаха с 26 точки, закрепени с тройка на Станимир Маринов за задатък от 40:14.

Усилията на пловдивчани да се приближат стигнаха единствено за понижаване на разликата под 20 точки и Академик изоставаше с 32:50 на почивката.

И през второто полувреме Спартак контролираше дуела, като преди последната част резултатът бе 69:50 в интерес на домакините. До края срещата се доиграваше и се стигна до най-голямата разлика от 30 точки.

За Спартак Плевен се включиха тримата нови американци Андрю Гордън, Родни Първис и Брайънт Томас.

Константин Тошков и Томас означиха по 17 точки, а Николай Стоянов се включи с 16 точки и 5 битки. Станимир Маринов добави 14 точки за триумфа на домакините.

За гостите от Пловдив Джъстин Маккол осъществя 18 точки и 8 битки, а Джералд Лидел приключи с 13 точки и 7 битки.

В идващия кръг на 14 октомври Академик Пловдив посреща ЦСКА, до момента в който на 15 октомври Спартак Плевен ще бъде хазаин на Миньор 2015.
Източник: novsport.com