Спартак Плевен победи с минималното 1:0 дубъла на ЦСКА 1948

...

Дубълът на ЦСКА 1948 продължава да страда като гост, падна и в Плевен

Спартак Плевен победи с минималното 1:0 дубъла на ЦСКА 1948 в дуел от междинния 11-и кръг на Втора лига. Единственият гол падна в продължението на мача и бе дело на Боримир Карамфилов.

Първата забавна обстановка се откри пред вратата на гостите от София. В 14-ата минута Карамфилов центрира от фал в наказателното поле, където над всички се извиси Иво Върбанов, който с глава прати топката в гредата.

В 65-ата минута още веднъж Карамфилов достави положително центриране, само че този път Христиан Петков засече, пращайки топката в ръцете на стража на " алените ".

Малко по-късно Петрос Бакуцис също стреля, само че още веднъж не съумя да затрудни Станислав Нисторов.

В самия завършек на мача Карамфилов най-накрая прониза вратата на „ алените “ от Бистрица, за които това е втора поредна загуба надалеч от вкъщи. Преди два кръга тимът от Бистрица загуби с 0:3 от Литекс в Ловеч.

Плевенчани са на 9-о място с 15 точки. ЦСКА 1948 II е с 14 пункта на 11-о място.