Спартак Плевен отстъпи пред тима на Тарту със 71:83 (17:14,

...

Спартак Плевен загуби гостуването си в Естония

Спартак Плевен отстъпи пред отбора на Тарту със 71:83 (17:14, 22:24, 14:24, 18:21) като посетител в Естония във втория си мач от група А на Европейската северна баскетболна лига за мъже.

Така плевенчани натрупаха две провали в шампионата откакто в първата си среща изгубиха вкъщи от британския Бристъл Флайърс със 73:90.

За Тарту мачът бе първи в интернационалната конкуренция.

Баскетболистите на Спартак изиграха положително първо полувреме и бяха равностойни доникъде на третата част, само че домакините натрупаха по-голяма преднина в оставащото време.

Първите 20 минути минаха с няколко смени на водачеството, като във втората част българският тим поведе с 5 точки, а на почивката имаше задатък от 39:38.

Малко повече от три минути преди края на третия интервал плевенчани изоставаха с 1 точка при 51:52, само че Тарту се откъсна с 62:53 преди последната четвърт.

В заключителните 10 минути естонският отбор доминираше, възползвайки се от грешките на съперника, а преднината му в един миг доближи 22 точки. Спартак Плевен съумя единствено да понижи изоставането си до финала на мача.

Родни Първис и Джулиен Люис означиха по 15 точки за Спартак, като Люис добави 10 битки и 3 асистенции. Станимир Маринов приключи с 12 точки, а 10 осъществя Николай Стоянов.

Райн Вейдеман се отличи с 21 точки, 7 битки и 5 асистенции за Тарту, а общо шестима играчи на домакините вкараха 10 и повече точки.

По стратегия за българския отбор бе планувано посещение на Апоел Беер Шева на 22 ноември, което е под въпрос поради обстановката в Израел, а идващият мач на плевенчани в интернационалния шампионат ще бъде домакинство на литовския Ювентус на 12 декември в Плевен.

В Националната баскетболна лига Спартак ще гостува на Ямбол на 11 ноември.
Източник: novsport.com