Спартак Плевен надделя над Рилски спортист със 77:71 (21:22, 12:15,

...

Спартак изравни серията срещу Рилски спортист, следват мачовете в Плевен

Спартак Плевен надви над Рилски състезател със 77:71 (21:22, 12:15, 27:16, 17:18) като посетител в „ Арена Самоков “ във втория мач от полуфиналния плейоф сред двата отбора в Национоналната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изравни серията на 1:1 победи. Играе се до три триумфа от пет вероятни срещи. Третият и четвъртият мач ще се проведат в зала „ Балканстрой “ в Плевен на 12 и 14 май, а при нужда от пети дуел, той ще се състои в Самоков на 17 май.

Двата състава изиграха равностойна първа част в Самоков, минала с поделено превъзходство, а след 10 минути домакините имаха задатък от 22:21. Последва по-добра втора четвърт за Рилски състезател, който в един миг усили разликата до 8 точки, а на почивката водеше със 37:33.

Спартак Плевен пое инициатавата след паузата и дръпна с 9 точки в средата на третата част при 48:39, завършени с два точни наказателни удара на Джулиен Люис. Гостите задържаха водачеството до края на интервала, когато резултатът бе 60:53 в тяхна изгода.

В последната четвърт опитите на самоковци да съкратят дистанцията не бяха задоволителни, а Спартак се откъсна с повече от 12 точки след тройка на Родни Първис при оставащи четири минути и половина в мача. 22 секунди преди края Рилски състезател понижи до 4 точки пасива си след тройка на Алекс Симеонов за 71:75, а от наказателната линия Брйънт Томас фиксира крайното 77:71 за гостите от Плевен.

Макар да направиха повече неточности в дуела (17-14), баскетболистите на Спартак имаха предимство в битката под коша (46-34).

Родни Първис и Джулиен Люис вкараха по 17 точки за плевенчани, а Брайънт Томас приключи с 14 точки и 4 битки. Талиб Занна способства за триумфа с 11 точки и 6 битки.

За Рилски състезател Алън Арнет се отличи с 18 точки и 8 битки, Чавдар Костов добави 13 точки и 3 битки, а Алекс Симеонов - 10 точки и 4 битки.

В другата полуфинална двойка Балкан води с 1:0 победи против Черноморец, а втората среща следва на следващия ден вечер в Бургас. / БТА